XI niedziela po Pięćdziesiątnicy

20.08.2023 r.
W niedzielę 20 sierpnia, w okresie poświątecznym Przemienienia Pańskiego, w naszej świątyni pod przewodnictwem  ks. mitrata Adama Siemieniuka, odprawiona została Boska Liturgia. Po wysłuchaniu lekcji apostolskiej oraz ewangelicznej, kazanie wygłosił proboszcz parafii Św. Sofii-Mądrości Bożej w Warszawie.
Po zakończonym nabożeństwie ks. Adam Siemieniuk w ciepłych słowach podziękował diakonowi Jakubowi Moczarskiemu za ponad roczną służbę w naszej cerkwi. Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański dekretem nr 79/O/P/2023 przyjął z dniem 06 sierpnia 2023 r.  diakona Jakuba Moczarskiego do kleru Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej i mianował nadetatowym diakonem Parafii Prawosławnej Mądrości Bożej Hagia Sophia w Białymstoku.
W imieniu duchowieństwa i całej społeczności parafialnej, ks. Adam Siemieniuk wręczył diakonowi Jakubowi pamiątkową ikonę św. Mikołaja Cudotwórcy, życząc mu nieustannego wstawiennictwa wielkiego hierarchy w służbie dla dobra Cerkwi Chrystusowej.
Zdjęcia: Oleksandr Rudyi
Informacje dot. ruchu służbowego w Diecezji Białostocko-Gdańskiej za: