Święta Narodzenia Pańskiego

Nabożeństwa świąt Bożego Narodzenia już po raz czwarty zgromadziły wiernych skupionych wokół parafii Św. Sofii – Mądrości Bożej w Warszawie. Jednym z pierwszych nabożeństw w tymczasowej cerkwi na terenie budowy świątyni, było oficjum bożonarodzeniowe, sprawowane w 2016 r (pierwsza św. Liturgia miała miejsce 27 grudnia 2015 r.).

Podobnie jak w latach poprzednich, po nabożeństwie całonocnego czuwania, któremu przewodniczył proboszcz ks. mitrat Adam Siemieniuk w asyście miejscowego duchowieństwa, odbyła się zorganizowana wspólnymi siłami wieczerza wigilijna . Podczas agapy tradycyjnie już miało miejsce śpiewanie kolęd w wykonaniu chórzystów pod dyrekcją Bogdana Kuźmiuka oraz dzieci z punktu katechetycznego.

Tak jak w roku ubiegłym, w pierwszym dniu świąt były sprawowane dwie św. Liturgie – nocna, której przewodniczył ks. prot. Piotr Nestoruk oraz o godz. 9:00, celebrowana przez ks. Proboszcza, któremu asystował diakon Marek Łopatiuk. Podczas Boskich Liturgii odczytany został List Bożonarodzeniowy Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Należy zaznaczyć, że z każdym rokiem cerkiew zapełniana jest coraz większą ilością wiernych, z których większość regularnie przystępuje do sakramentów spowiedzi oraz św. Eucharystii.