Relacja z IX Pielgrzymki Rowerowej na św. Górę Grabarkę

W dniach 15-17 sierpnia po raz kolejny odbyła się pielgrzymka rowerowa na św. Górę Grabarkę. Poniżej przedstawiamy relację jej uczestnika – naszej parafianki p. Basi.

Nasza parafia była organizatorem IX Pielgrzymki Rowerowej, która odbyła się w dniach 15-17.08.2022 r. Trasa z Warszawy na Św. Górę Grabarkę przebiegała przez Mińsk Mazowiecki, Siedlce i Narojki. Organizatorzy bardzo starannie ją przygotowali, zadbali, abyśmy jechali bezpiecznymi drogami i mieli przyjemne miejsca na odpoczynek. Grupa liczyła 20 uczestników. Większość jechała już kolejny raz, ale było kilka osób, które pierwszy raz brały udział w rowerowej pielgrzymce. W trzy dni przejechaliśmy 205 km. Wszyscy pielgrzymi wieźli ze sobą swoje krzyże. Po drodze modliliśmy się, rozmawialiśmy ze sobą lub jechaliśmy w ciszy. Najtrudniej było śpiewać, zwłaszcza, kiedy jechaliśmy wyboistymi drogami, czy też podczas długich podjazdów pod górę. Kiedy ktoś się męczył, cała grupa dbała o najsłabszych, tak aby nikt nie zostawał sam w tyle. Bardzo się zżyliśmy ze sobą. Jeśli ktoś przed pielgrzymką miał wątpliwości, czy da radę przejechać całą trasę, to po dojechaniu wiedział, że z modlitwą i takimi wspaniałymi pielgrzymami jest to możliwe. Już czekamy na kolejną pielgrzymkę rowerową.