Pierwszy tydzień Wielkiego Postu

Błogosławieństwo przyniesionego przez wiernych koliwa (pszenica z miodem i bakaliami), które zgodnie z cerkiewną tradycją odbywa się w piątek I tygodnia Wielkiego Postu bezpośrednio po Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów, wskazuje na wymiar czystości duchowej, do jakiej wezwani jesteśmy w czasie trwania całego postu. Nabożeństwo to jest zakończeniem tygodniowych zmagań ascetycznych, które jednocześnie wprowadzają nas do okresu wiosny duchowej.

Podczas I tygodnia Wielkiego Postu w naszej cerkwi od poniedziałku do czwartku sprawowane były nabożeństwa Wielkiego Powieczerza, podczas którego czytany był wielki kanon pokutny św. Andrzeja z Krety. W środę oraz piątek wierni mieli możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi oraz przyjąć św. Eucharystię podczas Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów. Wielkopostne nabożeństwa celebrowało miejscowe duchowieństwo na czele z proboszczem parafii ks. mitratem Adamem Siemieniukiem.

W okresie Wielkiego Postu w naszej parafii Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów sprawowana będzie w każdą środę o godz. 18:00.

fot. Piotr Skopiec, archiwum parafii