Cerkiewne dzwony zawisły na dzwonnicy – zapowiedź poświęcenia

Osiem dzwonów, które sukcesywnie powstawały w Ludwisarni Braci Felczyńskich – najsłynniejszej odlewni nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce, 27 stycznia br. znalazły swoje docelowe miejsce na dzwonnicy warszawskiej Hagii Sophii.

Zbigniew Felczyński, kontynuator rodzinnej tradycji sięgającej 1808 r., osobiście dostarczył w dniu dzisiejszym kolejne dwa dzwony, które w połączeniu z pozostałymi już niedługo przywoływać będą wiernych na nabożeństwa. Długo oczekiwana chwila zawieszenia dzwonów, poprzedzona była nabożeństwem dziękczynnym w intencji obecnych na modlitwie ofiarodawców, o których pamięć będzie wiecznie żywa i modlitewnie zachowana w tej parafii. Przewodniczący nabożeństwu proboszcz ks. mitrat Adam Siemieniuk wyraził wdzięczność Bogu i wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym to co wydawałoby się być niemożliwe, stało się faktem.

W najbliższą niedzielę – 2 lutego br., Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski, bezpośrednio po św. Liturgii, której będzie przewodniczył, dokona poświęcenia dzwonnicy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym historycznym wydarzeniu.