Punkt katechetyczny

TRWAJĄ ZAPISY DO PUNKTU KATECHETYCZNEGO

Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisów na lekcje religii. Formularze zgłoszeniowe znajdują się w swieszcznom jaszczyku oraz u Proboszcza.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży realizowane są zgodnie z programem nauczania religii prawosławnej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Lekcje odbywają w okresie roku szkolnego bezpośrednio po niedzielnej św. Liturgii w pięciu grupach wiekowych. W ramach punktu katechetycznego realizowane są również lekcje nauki śpiewu cerkiewnego dla dzieci i młodzieży, które odbywają się przed zajęciami z religii w sali parafialnej.

KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy wszystkich serdecznie na spotkania o tematyce teologicznej, które odbywać się będą po niedzielnej Boskiej Liturgii w cerkwi p.w. Świętej Sofii – Mądrości Bożej w Warszawie. W tym roku rozmawiać będziemy o podstawach naszej wiary. Omówione zostaną zasadnicze prawdy dotyczące: Świętej Trójcy, Chrystologii oraz Bogurodzicy. Ponadto przyjrzymy się nauce o: ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Zbawiciela, czasach ostatecznych, prawosławnych sakramentach, życiu po śmierci itp.
Spotkania (ok. 45 min.) prowadzić będzie ks. Adam Magruk