Hagia Sophia Warszawa - Ogłoszenia

PIELGRZYMKA DO ROSJI

 Sankt-Petersburg - Walaam

30 kwietnia - 8 maja

1 dzień

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie.

Wylot do Sankt-Petersburga. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Dla chętnych wyjście na miasto lub przywitanie się z miastem ze statku na Newie.

Nocleg.

2 dzień

Śniadanie.

Spotkanie z przewodnikiem. Objazdowe zwiedzanie miasta ze szczególnym uwzględnieniem świątyń prawosławnych. Zobaczymy główne atrakcje Wenecji Północy: między innymi Newski prospekt, Plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Kazański Sobór, Ławra Aleksandro-Newska oraz Admiralicja - dwa punkty, między którymi był budowany prospekt Newski, a przez błąd w wyliczeniach nie jest on dokładnie prosty. Odwiedzimy również cmentarz Smoleński, gdzie znajdują się relikwie patronki Sankt-Petersburga - Błogosławionej Ksenii.

Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie.

Zwiedzanie katedry Izaaka, Ermitażu oraz cerkwi Spasa-na Krwi, wybudowanej na miejscu próby zabójstwa cara Aleksandra II, gdzie znajduje się ponad 7 tys m2 mozaik, największa powierzchnia w Europe.

Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie.

Wyjazd do Peterhofu, aby się przejść przepięknymi alejkami Parku i zobaczyć najpiękniejszy w świecie i najbardziej królewski ze wszystkich królewskich parków świata. Przejazd do Kronsztadu – wyspy- twierdzy, znanej zarówno z wydarzeń rewolucyjnych, jak i wielkiego świętego cerkwi prawosławnej - Jana Kronsztadzkiego. Zwiedzanie Morskiego Soboru oraz mieszkania Jana Kronsztadzkiego. Obiadokolacja. Powrót do Petersburga. Nocleg.

5 dzień

Śniadanie.

Wyjazd do Puszkina, na zwiedzanie Pałacu Katarzyny wraz z bursztynową komnatą. Obiadokolacja. Powrót do Petersburga. Czas wolny na wejście do teatru (dla chętnych po wcześniejszym uprzedzeniu) lub przejażdżka stateczkiem lub odwiedziny w muzeum Faberge –przepięknie odrestaurowany Pałac Szuwałowa na Fontance sam w sobie jest muzeum, a do tego wspaniała kolekcja, jedyna w swoim rodzaju rodzin królewskich z dworów całej Europy, dzięki różnorodności zaliczana jest do najciekawszych w Europie w tym również paschalna kolekcja jaj Faberge. Nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Prioziorska. Przejście na statek i przepłynięcie po Jeziorze Ladoższkim na wyspę Walaam - nazywaną często Athos Północy.

Jezioro Ładoga - to największe jezioro Europy, źródło wody pitnej dla Sankt-Petersburga oraz regionów dookoła, z praktycznie nietkniętą przyrodą, oraz droga życia dla mieszkańców Leningradu w czasach Wielkiej wojny Ojczyźnianej. Będzie to unikalna możliwość nie tylko zobaczenia pięknej karelskiej przyrody Rosji, ale również zapoznania się z tradycjami rosyjskiego prawosławia, posłuchania wspaniałego śpiewu mnichów Walaamu, czas białych nocy rosyjskich. Dla chętnych - uczestnictwo w nabożeństwach i życiu liturgicznym monasteru.

Kolacja. Nocleg.

7 dzień

Dzień na Walaamie. W tym dniu zwiedzimy zatokę Świętego Nikona, pustelnie Woskresieńską, przejedziemy trasą Nowy Jerusalem oraz wyjdziemy na najwyższy punkt wyspy - górę Eleon, skąd otwiera się niesamowity widok na całą wyspę z jej cerkwiami na tle przepięknej przyrody. I woda, woda, woda... Obiad. Kolacja. Nocleg.

8 dzień

Ciąg dalszy zwiedzania wyspy oraz okolic. Po obiedzie przepłynięcie statkiem do Priozerska i powrót do Petersburga.

Ostatnią pożegnalną noc w Petersburgu spędzimy obserwując podnoszenie mostów i zgodnie z tradycją wypijając pod nimi szampana na tle rodzących się Białych nocy. Nocleg.

9 dzień

Śniadanie. Wylot do Warszawy.

Cena 2780 PLN obejmuje:

  • Zakwaterowanie w hotelu 3* w Sankt-Petersburgu oraz w hotelu Igumenskaja na Walaame

  • Śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem, na Walaame- wyżywienie monasterskie 3 razy dzienne

  • Transfery oraz obsługa transportowa na realizacje programu,

  • Usługi przewodników

  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

  • Obsługa polskojęzycznego pilota na całej trasie podróży

Cena nie obejmuje:

  • Koszt przelotu na trasie Warszawa - Sankt-Petersburg - Warszawa 1400 PLN na 01.03.2019 r. (koszt opłat lotniskowych może ulec zmianie)

  • koszty uzyskania wizy do Rosji: opłata konsularna oraz Centrum wizowego 150 PLN +25 EUR

Ważne: najpóźniej 25 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu

Zgłoszenia oraz wpłata zaliczki 1000 PLN w terminie do 20.03.2019 r.

 

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 10.04.2019 r.

Najpóźniej 25 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie oraz paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Informacje pod numerem telefonu: 793 037 007

Zgłoszenia można dokonać w parafii prawosławnej p.w. św. Sofii Mądrości Bożej na ul. Puławskiej 568 lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*************************************

1 % podatku na budowę naszej cerkwi

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% z Państwa podatków na budowę naszej cerkwi. Wystarczy tylko w formularzu rocznego zeznania podatkowego PIT w odpowiedniej rubryce wpisać nr KRS: 0000340500, a następnie w rubryce „cel szczegółowy”: Warszawa lub Hagia Sophia. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie! 

 

*******************************

Chór Prawosławnej Parafii Mądrości Bożej zaprasza chętne osoby do współpracy. Próby chóru odbywają się w każdą niedzielę bezpośrednio po Boskiej Liturgii.

******************************

Zapraszamy na lekcje nauki śpiewu cerkiewnego dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę bezpośrednio po religii w sali parafialnej,

3.png